lipnikcity.pl.tl
- nasze miejsce w internecie!

Rolnik Skąpa - Zagłębie Lipnik czyli 15. kolejka B klasy

dodano: 24.04.2012 godz. 23:10

Zagłębie Lipnik pokonało zespół Rolnika Skąpa 3:1 w rewanżowym spotkaniu sieradzkiej B klasy grupy I. W pierwszym spotkaniu tych drużyn wynik był zgoła inny ponieważ Zagłębie przegrało na jesień 1:6 Mała rehabilitacja naszego zespołu za ta porażkę, poprawiła nastroje w drużynie.

I to nie wywróżony przeze mnie wynik wczoraj w szkole, ani też ten pociąg na Marchewkach w drodze na mecz lecz bardzo dobra gra naszych chłopaków dała dzisiejsze zwycięstwo naszej drużynie! Spotkanie rozpoczęliśmy od mocnego akcentu. Zawodnicy Zagłębia od pierwszej minuty ruszyli do ataku co dało prowadzenie już w 3. minucie, a listę strzelców otworzył Jacek Rabenda, który huknął jak z armaty po podaniu Artura Tyki. Nie upłynęły dwie minuty, a piłkę do siatki wbił Artur, nasi kibice nie posiadali się z radości z tak pięknie rozpoczętego spotkania, lecz emocje ugasił sędzia Pastusiak, który bramki nie uznał gdyż Artur był na pozycji spalonej. Ale to nic ponieważ gra naszego napastnika dawała nadzieje na strzelenie pierwszego gola w barwach naszego klubu,a była to tylko kwestia czasu. Drugiej okazji 'Artek' nie wykorzystał gdyż posłana piłka w światło bramki niestety w końcowej fazie lotu ominęła ją. Ale to trzech razy sztuka. W 37. minucie Artur podwyższył wynik na 2:0, 'asystenetem' gola był Daniel Borowczyk. Pierwsza odsłona spotkania pokazała spokój i dobrą piłkę w wykonaniu chłopaków, bez spięć, bez starć. W przerwie studziliśmy emocje, by nie powtórzyć wyniku z jesieni w meczu z Kraszkowicami. Ale chłopaki grali rozważnie dzisiejszego popołudnia choć w początkowych minutach II połowy zrobiło się zbyt nerwowo i chaotycznie na boisku. Ale w 61. minucie sytuację uspokoił strzelec drugiej bramki, po małym zamieszaniu w polu karnym i dobrym podaniu od Tomasza Kruka wynik dla Zagłębia 3:0 . I taki wynik lub też podwyższony gdyby nasi zawodnicy mieli większą skuteczność przy sytuacjach 100% utrzymał by się do końca spotkania. Jednak w 68. minucie przeniesiony na pozycję libero kapitan naszego zespołu faulował w polu karnym, sędzia słusznie podyktował rzut karny, którego Mateusz nie zdołał obronić. Rolnik po kontaktowej bramce przebudził się, ale obrona ze Zbyszkiem Lontem na czele nie pozwalała na dobre wykańczanie nie licznych kontrataków Rolnika. Dobry mecz na środku zagrali również bracia Rabenda. Cały zespół wziął się w garść po kuble zimnej wody z przed tygodnia, brakuje jednak jeszcze wykorzystywania 100% podbramkowych sytuacji, ale cały czas drużyna nabiera pewności i zgrania. Będzie dobrze

Wywozimy ze Skąpej cenne trzy punkty, których na swoim koncie mamy 12. Na rozkładówce teraz mamy LKS Zryw Ożegów. Zapraszamy na mecz do Radoszewic po niedzielnym obiedzie na godzinę 14:00! Nasz zespół będzie grał bez Mateusza Knopa, któremu to 28. kwietnia zagrany zostanie marsz mendelsona. Już dziś życzymy Jemu i Jego (jeszcze) narzeczonej wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia

Skład Zagłębia Lipnik: Mateusz Knop - Tomasz Kruk, Zbyszek Lont, Szymon Strąk, Damian Gleń, Paweł Ogrodniczak, Daniel Borowczyk, Jacek Rabenda, Dominik Rabenda, Artur Tyka, Łukasz Szymański (Mateusz Łuszczyk)

Rolnik Skąpa - Zagłębie Lipnik 1:3 (0:2) (3' Jacek Rabenda, 37' Artur Tyka, 61' Artur Tyka)